top of page

O autorovi

JMÉNO Adam Blišťan

KONTAKT 
adamblistan at gmail dot com

USERNAME @adamblistan

VĚK 32

Příběh Politickýho podcastu

Ahoj a dobrý den všem,

moje jméno je Adam Blišťan a jsem zakladatel Politickýho podcastu. A když říkám zakladatel, tak mám mysli jediný člověk, který na podcastu aktivně pracuje. Založil jsem ho v roce 2018, protože jsem měl pocit, že můj blog nemá takový dosah, jaký jsem si představoval (pravda byla taková, že měl nulový dosah).

Podcast jsem chtěl mít proto, abych mladým lidem otevřel cestu k politice, aby se jim zásadní témata nezdála tak složitá. To se mi ale nikdy úplně nepovedlo. A podcast nezačali poslouchat ti, kteří se předtím o politiku nezajímali, ale hlavně lidi, kteří už měli o věcech docela přehled. Samozřejmě i tak jsem z toho měl radost.

Když jsem v roce 2018 začínal, tak podcastů o politice nebylo mnoho, jenže pak se s nimi roztrhl pytel. Vinohradská 12, Studio N od Deníku N a do toho asi 10 různých podcastů od Seznam Zprav. Takže občas bojuju s tím, jestli to má vůbec smysl. Ale pořád doufám, že ano.

V roce 2020 jsem natočil první Politickou rychlovku, kratší díl podcastu, kde se snažím během několika málo minut rozebrat aktuální téma. A rychlovky měly celkem úspěch, takže s nimi pokračuju.

Rok 2021 byl zvláštní, začal jsem natáčet několik dílů týdně, ale k ničemu to moc nevedlo. Poslechovost stagnovala a podcast se nerozvíjel, mě úplně opustila touha něco natáčet, takže jsem si dal docela dlouhou pauzu.

Ale po čase jsem se opět vrátil. V roce 2022 jsem založil Herohero Politickýho podcastu, kde mohou fanoušci přispět pár euro měsíčně a dostat za to bonusový obsah. To mě neskutečně nakoplo a mám velkou chuť podcast dál rozvíjet, když vidím, že jsou lidi ochotní za něj platit.

Tak uvidíme, kam se to posune dál.

Díky, pokud Politickej podcast posloucháte.

Adam

About: About
bottom of page