top of page
Vyhledat
  • Obrázek autoraAdam Blišťan

Politickej podcast - Adam Zábranský a Matěj Žaloudek

První díl Politickýho podcastu, ve kterém není jenom jeden ale rovnou dva hosté. Oba jsou zastupiteli v Praze, oba mají v mnohém podobné názory, přesto jsou z jiných stran. Adam Zábranský je radním na magistrátu za Piráty, Matěj Žaloudek reprezentuje Zelené na Praze 3.


Jak hodnotí výsledky voleb z pohledu svých stran? Má nebo nemá smysl, aby kandidáti v Praze kandidovali na magistrát a zároveň do některé z městských částí? A proč uspěli v komunálních volbách extremistické strany?

Těmto otázkám jsem se věnovali v první části rozhovoru.


Potom jsme mluvili o tom, proč jsou Piráti dlouhodobě úspěšnější než Zelení. Co je potřeba, aby se strana, která se naposledy dostala do Poslanecké sněmovny po volbách v roce 2010 opět dostala mezi relevantní subjekty? Nebo jak dokázali Piráti získat druhý dech po neúspěšných volbách v minulém roce.


Závěrečná část patřila opět Praze. Vizím pro hlavní město a diskuzi, jestli se Praha přibližuje městům, jaké známe na západě.


I tenhle díl má bonusovou část, kterou najdete na Hero hero. Tam mluvíme především o tom, proč se tak málo (mladých) lidí angažuje ve veřejném životě a politice obecně.


Budu rád za vaši zpětnou vazbu na tenhle díl! Líbil se vám rozhovor? A formát se dvěma hosty zároveň?Další zajímavé odkazy:


Twitter - https://twitter.com/adamblistan

Politickej podcast - Tik Tok

Politickej podcast na YouTube

Politickej podcast - Instagram

9 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
Příspěvek: Blog2_Post
bottom of page