top of page
Vyhledat
  • Obrázek autoraAdam Blišťan

Politickej podcast - Honza Dvorský

Politiku v USA často sledujeme pouze zprostředkovaně a pomocí titulků, které se dostávají na přední stránky novin. Jenže jaký je tam život doopravdy? Mají se tam lidé lépe než tady?


Na tyhle otázky odpovídal Honza Dvorský, Senior Software Engineer pracující pro Apple, který v USA (v Kalifornii) několik let žil. V první části rozhovoru jsme mluvili o jeho práci pro jednu z nejhodnotnějších firem světa, odkazu Steva Jobse nebo případu, kdy Apple odmítl policii otevřít jeden ze svých telefonů.

Druhá část byla věnována americké politice, ať už té lokální v Kalifornii, kde stejně jako v ČR řeší problém YIMBY vs NIMBY, nebo celostátní, kde jsme probrali možný návrat k moci Donalda Trumpa, zhodnotili dosavadní dojem z Joe Bidena a řešili, proč chce Elon Musk volit Republikány.


Honza Dvorský nabídl skvělý pohled do amerických problémů a dával je do kontrastu s tím, co řešíme u nás v České republice nebo v Evropské unii.


Ve svých podcastových aplikacích najdete jen veřejnou část tohoto dílu, pokud byste si chtěli poslechnout i bonus, pak můžete na herohero.co/politickejpodcast. Během 30 minut jsme probrali sílu amerických demokratických institucí (a jejich odolnost vůči Donaldu Trumpovi nebo třeba demokratické prvky v USA porovnání s EU).

Zajímavé odkazy:


Honza Dvorský na Twitteru - twitter.com/czechboy0

www.herohero.co/politickejpodcast

www.instagram.com/politickejpodcast

www.twitter.com/adamblistan

63 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
Příspěvek: Blog2_Post
bottom of page