top of page
Vyhledat
  • Obrázek autoraAdam Blišťan

Politickej podcast - Linda Sokačová

V únoru proběhla zimní olympiáda v Číně, která přinesla mnoho otazníků. V nejlidnatější zemi světa jsou totiž dlouhodobě porušována lidská práva.


Čekalo se, že po pořádání letních olympijských her v roce 2008 přinese zlepšení postavení Tibetu a dalších menšin, ale stal se pravý opak. Situace se neustále zhoršuje, zejména od nástupu prezidenta Sin Tin-pchinga k moci.


I proto bylo rozhodnutí Mezinárodního olympijského výboru přidělit Číně olympijské hry v roce 2022 tak kontroverzní. Proč k tomu vůbec došlo? „Čína bagatelizuje lidská práva na půdě mezinárodních organizací,“ říká k tomu Linda Sokačová, ředitelka Amnesty International a host tohoto dílu Politickýho podcastu.


Jak se dnes daří lidem v Tibetu a proč není víc slyšet Dalajláma? Je situace Ujgurů opravdu tak špatná? A jak na jejich práce vydělávají zahraniční korporace? To je jen pár z velkého množství otázek, na které dostanete odpověď.


Nezapomeňte si pustit i bonusovou část na herohero.co/politickejpodcast, kde se dozvíte více o zneužívání Ujgurů nebo práci Amnesty International.


POSLOUCHEJTE V TELEFONU

POSLOUCHEJTE NA POČÍTAČI


SLEDUJTE POLITICKEJ PODCAST


Hero hero - https://herohero.co/politickejpodcast

Instagram - www.instagram.com/politickejpodcast

Twitter - www.twitter.com/adamblistan

21 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
Příspěvek: Blog2_Post
bottom of page