top of page
Vyhledat
  • Obrázek autoraAdam Blišťan

Politickej podcast - Michaela Studená

Domácí násilí je problém, se kterým se potýká zhruba 20 % českých domácností, ale přesto se o něm tolik nemluví. Je dost možná tím, že velká část společnosti má pocit, že se tyhle věci mají řešit pouze za zavřenými dveřmi a na veřejnosti se „nemá prát špinavé prádlo“.


Iniciativa „Pod Svícnem“ na to má jiný názor a rozhodla se dát prostor všem obětem domácího násilí. Na svém Instagramu pravidelně zveřejňují příběhy lidí, kteří domácímu čelili a často jde o velmi drsné případy.


Za tímto skvělým profilem stojí dvě ženy - poslankyně za STAN Barbora Urbanová (která už byla hostem Politickýho podcastu) a Michaela Studená, no a ta byla hostem tohoto dílu.


Mluvili jsme o tom, kdo je nezranitelnějším cílem domácího násilí, jaké existují formy pomoci a rozebrali několik velmi smutných případů.


První část je zdarma a najdete ji na všech platformách. Bonus (který má cca 30 minut) najdete pouze na Hero hero - mluvíme o dalších formách domácího násilí nebo o tom, v jakých vrstvách společnosti je domácí násilí nejčastější.

Další zajímavé odkazy:


www.instagram.com/politickejpodcast

www.tiktok.com/@politickejpodcast

35 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
Příspěvek: Blog2_Post
bottom of page