top of page
Vyhledat
  • Obrázek autoraAdam Blišťan

Politickej podcast - Michal Šnobr

Debata o budoucnosti energetiky se v České republice točí kolem jedné věci - dostavbě nových bloků v jaderné elektrárně. Občas to skoro vypadá jako by ostatní zdroje ani neexistovaly. „Chybí nám ministerstvo energetiky. Politici podléhají prostředí, které vytváří ČEZ,“ vysvětluje Michal Šnobr, odborník na energetiku a host Politickýho podcastu (už podruhé).


Zatímco poprvé jsme se bavili především o dostavbě Dukovan a překážkách s tím spojených, tentokrát jsme se na energetiku podívali více obecně. Ve veřejné části jsme mluvili o postavení ČEZu, obnovitelných zdrojích a samozřejmě Německu, které má jasně stanovenou strategii v oblasti energetiky, což nás zásadním způsobem ovlivňuje.


Dozvíte se odpovědi na následující otázky:


- Potřebujeme ministerstvo energetiky? - Jaké zájmy hájí ČEZ? - Proč jsou čeští politici zaslepeni jádrem? - Co je to taxonomie Evropské komise? - Máme možnost si určit vlastní energetický mix? - Plní svůj účel emisní povolenky? - Odebírá Rakousko energii z Temelína?


V bonusové části, kterou najdete na www.herohero.co/politickejpodcast, se dozvíte, z jakých stran přichází tlaky na vývoj zelené energie, jaká je role státu v určování energetického mixu nebo proč je Miloš Zeman překážka v dalším rozvoji.


POSLOUCHEJTE V TELEFONU

POSLOUCHEJTE NA POČÍTAČI

SLEDUJTE POLITICKEJ PODCAST


Hero hero - https://herohero.co/politickejpodcast

Instagram - www.instagram.com/politickejpodcast

Facebook - www.facebook.com/politickejpodcast

381 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
Příspěvek: Blog2_Post
bottom of page