top of page
Vyhledat
  • Obrázek autoraAdam Blišťan

Politickej podcast SPECIÁL - Zdeňka Blišťanová

Tohle je jediný první (a zároveň pravděpodobně poslední) speciál Politickýho podcastu. Host byl tentokrát opravdu speciální - moje máma. Ta poslední čtyři roky pracuje jako starostka v Jeseníku (moje rodné město), předtím tam působila jako místostarostka. A protože se blíží komunální volby, nastala ideální doba tenhle rozhovor udělat. Nebojte se, nejde opolitickej-podcast-special-zdenka-blišťanová nějakou agitku ve stylu „všechno co dělá moje máma, je nejlepší“, ale cílem bylo ukázat, co všechno spadá do kompetence města a proč je dobré k volbám do obecních zastupitelstev jít.

Jeseník má cca 11 000 obyvatel, takže se řeší samozřejmě trochu jiné problémy než v Praze nebo Brně, ale o to zajímavější může být nahlédnout pod pokličku. Na druhou stranu některé trendy se projevují v malých i velkých stejně (nedostatek bytů). Budu rád, když si tenhle díl pustíte. Dozvíte se například:

  • Čím to je, že má Jeseník dostatek míst v mateřských školách?

  • Jakou roli má vedení radnice a kdo tvoří Radu města?

  • S jakým rozpočtem Jeseník operuje, co ho tvoří a kam se dává nejvíc peněz?

  • Jak vznikají strategické plány města?

  • Co všechno patří do náplně práce starostky?

A spoustu dalších věcí. Pokud se vám díl líbil, dejte prosím vědět. Pokud ne, dejte taky vědět. A hlavně jděte prosím k volbám.
170 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
Příspěvek: Blog2_Post
bottom of page