top of page
Vyhledat
  • Obrázek autoraAdam Blišťan

Politickej podcast - Tomáš Jungwirth

Aktualizováno: 25. 4. 2022

Téma klimatické změny v posledních letech ustoupilo koronaviru COVID-19. A teď několik týdnů dominuje válka na Ukrajině, což není divu. Jakoby na globální oteplování, respektive klimatickou změnu, nezbýval čas.


To se ale lidstvu může vymstít. Planeta se totiž dál otepluje a není to sice tak akutní hrozba, o to větší mohou být ale její dopady na celý svět. Česká republika se dokonce otepluje rychleji, než je světový průměr. V podcastu to řekl Tomáš Jungwirth, vedoucí Klimatýmu Asociace pro mezinárodní otázky (AMO).Mluvili jsme právě o naléhavosti klimatických změn, nového reportu IPCC, což je největší autorita o oblasti klimatických změn. A také jsme mluvili o Green Dealu. Je mrtvý? Nebo naopak potřebujeme zrychlit?


Tomáš Jungwirth přinesl několik zásadního poznatků, které by do budoucna měly hrát zásadní roli (komunitní energetika, tlak na efektivitu, atd.). Určitě si tenhle díl poslechněte, i když máte pocit, že vám tohle téma není blízké. Bude vás to bavit.


No a pokud budete mít chuť i na bonusovou část, tak tu jako vždy najdete na herohero.co/politickejpodcast, kde mluvíme o lobbyingu nebo třeba o tom, proč nikdo nechce mít za domem větrník a jak to změnit.


Ať se líbí!

Důležité odkazy


www.herohero.co/politickejpodcast

www.instagram.com/politickejpodcast

www.twitter.com/adamblistan


34 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
Příspěvek: Blog2_Post
bottom of page